Strona Główna | Partnerzy | Galeria | NZS w Kraju | Media o nas
Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej (OKFS)

OKFS - wkręć się w dialog i wygraj!

W tegorocznej XV już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Studenckiej (OKFS) motywem przewodnim jest 'DIALOG', w który wpisują się nasze trzy kategorie:
-Mowa ciała (portret)
-Na styku kultur (reportaż)
-W chaosie/spokoju (cityscape)

Specjalny system do wysyłki zdjęć został uruchomiony 11 lutego i będzie otwarty aż do 20 marca! Zgłoszenia na konkurs odbywają się przez stronę www.okfs.art.pl.
Gala Regionalna w Woj. Lubelskim odbędzie się 9 kwietnia w ACK UMCS Chatka Żaka. Do wyłonienia zwycięskich prac zostało powołane specjalne Jury złożone z profesjonalistów, do którego należą: Dorota Awiorko-Klimek, Maks Skrzeczkowski oraz Daniel Mróz. Na Gali Regionalnej, Kurier Lubelski wręczy dodatkowe wyróżnienie, które zdobędzie fotografia wybrana przez Internautów i Czytelników.
Natomiast 26 kwietnia w Warszawie odbędzie się Gala Finałowa gdzie zostaną wyłonieni ogólnopolscy laureaci. Staramy się stworzyć szansę na wygraną nie tylko profesjonalistom, ale przede wszystkim studentom, których pasją jest fotografia, dlatego też Patronami Honorowymi w tym roku są lubelskie Uniwersytety: UMCS, KUL, Politechnika Lubelska i UP.
W roku obecnym naszymi Partnerami Biznesowymi są: Studio Fotografika, Studio 2F Profesjonalna Fotografia Cyfrowa, Pub &Restauracja 'U Fotografa', Kodak Ekspress w Lublinie oraz Apis. Na zwycięzców w Regionie czekają ufundowane przez nich nagrody.
Konkursowi towarzyszy "Pstrykaliada" czyli cykle warsztatów, projekcji i wykładów prowadzonych przez najbardziej uznanych fotografów. W tym roku "Pstrykaliada" w Lublinie odbędzie się w dn. 11-14 marca. Wszystkie warsztaty wprowadzające w tajniki fotografii cyfrowej poprowadzi Lubelska Szkoła Fotografii, jednak będą także niespodzianki w postaci prelekcji na temat fotografii ślubnej, którą poprowadzi Daniel Sobiechowski, właściciel firmy fotograficznej www.danielsobiechowski.com. Czeka nas także jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny plener nocny na który zaprowadzi nas Grupa Fotografów Lubelskich z UMCS przybliżając tajniki nokturnu fotograficznego. Zatem przed nami moc atrakcji! Więcej info na www.okfs.art.pl W bieżącym roku wspiera nas aż 6 Patronów Medialnych: Radio Centrum, Radio Lublin, Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni oraz itvl i Magazyn Miasto Studentów oraz portal www.miastostudentow.pl.

Aktualne informacje możecie śledzić na naszym profilu na facebooku OKFS Lublin

Dziękujemy za wsparcie wszystkim Patronom oraz Partnerom oraz serdecznie zapraszamy wszystkich studentów do udziału w naszym Konkursie oraz Pstrykaliadzie!
Anna Żywicka   © 2013 NZS UMCS