Strona Główna | Partnerzy | Galeria | NZS w Kraju | Media o nasPATRONI MEDIALNI:
Drogowskazy Kariery - idea projektu

Drogowskazy Kariery są kompleksowym programem organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów na rzecz rozwoju ścieżki kariery studentów połączonym z programem praktyk.

Misją programu jest pomoc studentom w kształtowaniu własnej przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju. Chcemy to osiągnąć poprzez dostarczenie kompleksowej wiedzy na temat rynku praktyk i możliwości rozwoju własnej kariery oraz integracji środowisk akademickich i biznesowych.

Celem Drogowskazów Kariery jest prezentacja możliwości, jakie mają przed sobą studenci.

Studia są okresem, w którym młodzi ludzie stają przed koniecznością podjęcia decyzji wywierających wpływ na ich przyszłą karierę, jednak często nie są do tego przygotowani i nie posiadają odpowiedniej wiedzy. Drogowskazy Kariery to innowacyjny program, który przychodzi studentom z pomocą.

Drogowskazy Kariery skupiają się na promowaniu praktyk w Polsce, poprzez ukazanie bogatej oferty firm uczestniczących w programie.

Obecnie oferta praktyk skierowana do studentów jest bardzo szeroka, ale jednocześnie bardzo chaotyczna. Drogowskazy Kariery porządkują rynek praktyk, oferując studentom kompleksową pomoc w zakresie ich pozyskania, począwszy od określenia własnych możliwości przez wybranie interesującego sektora po dotarcie do konkretnej firmy. Z drugiej strony program ułatwia firmom dotarcie do studentów.

Program wyróżnia się indywidualnym podejściem do studenta, co jest możliwe dzięki działającej na uczelniach w całej Polsce sieci placówek naszej organizacji. Jednym z elementów programu jest uruchomienie działających na uczelniach biur doradztwa.

Drogowskazy Kariery oferują idealne dopasowanie praktykanta do praktyk poprzez stworzenie specjalistycznych sekcji prezentujących daną branżę i łączących przedsiębiorstwa z danego sektora z zainteresowanymi studentami. Wydarzenia towarzyszące programowi są dopasowane do profilu danej uczelni.

Jak możesz dowiedzieć się więcej o zbliżających się wydarzeniach w regionie w ramach Drogowskazów Kariery?

Zajrzyj na stronę internetową www.drogowskazykariery.pl
Tomasz Mikołajczyk Koordynator Regionalny

Tomasz Mikołajczyk
tel: +48 883 318 952
e-mail: tomasz.mikolajczyk1@o2.pl

Agnieszka Zaręba   © 2010 NZS UMCS